Vacature

Vacature: Maître de maison voor het project Wijkeuken

Voor onze Wijkeuken in Vilvoorde zoeken we een maître de maison. Samen met vrijwilligers maakt die twee keer per week een heerlijke en eerlijke maaltijd voor wie in de buurt woont of passeert.

CC0 Unsplash Max Delsid Web

Avansa Halle-Vilvoorde (voorheen bekend als Archeduc), is één van de 13 Avansa’s in Vlaanderen en Brussel. Wij werken aan een samenleving waarin iedereen meetelt en iedereen -die dat wenst- mee kan doen. Lees hier meer over onze organisatie.


Wie zoeken we?

Een maître de maison voor onze Wijkeuken in Vilvoorde. Samen met vrijwilligers maakt die twee keer per week een heerlijke en eerlijke maaltijd voor wie in de buurt woont of passeert. Onze maître de maison zorgt ervoor dat het project gedragen wordt door de vrijwilligers, iedereen zich welkom voelt en alles hygiënisch verloopt.

We zoeken bijvoorbeeld iemand met horeca-ervaring die graag aan de slag wil met vrijwilligers. Of iemand met ervaring in werken met groepen die ook interesse heeft in ondernemerschap.

We zijn op zoek naar jouw ervaring en talent en hoe je daarmee dit project, ons werk en ons team kan versterken. Onze organisatie draagt diversiteit hoog in het vaandel. Het maakt voor ons niet uit waarin je gelooft of van wie je houdt. We willen mensen met een migratiegeschiedenis en ervaringsdeskundigen in armoede dan ook extra aanmoedigen om te solliciteren voor deze vacature.


Wat verwachten we van jou?

We lieten ons voor de Wijkeuken inspireren door Les Petites Cantines in Frankrijk. Je gaat in Vilvoorde op zoek naar een vijftal vrijwilligers die mee hun schouders zetten onder de Wijkeuken. Samen met hen vertaal je het concept in een concreet plan en start je de uitvoering ervan. Jullie verdelen de verschillende taken die nodig zijn om van de Wijkeuken een succes te maken. Dat gaat van het samenstellen van menu's en stockbeheer over promotie tot boekhouding en het betrekken van lokale leveranciers.

Je hoeft alles wat nodig is voor deze functie bij aanvang nog niet te kunnen of te weten. Je kan groeien tijdens de inwerkperiode. Dat moet je wel willen. We zorgen voor een goede opstartfase waarbij een ervaren collega je bijstaat en wegwijs maakt in alle plannen, formats en netwerken waarover we reeds over beschikken.

Je bent een goede maître de maison

 • Je houdt ervan mensen in groep samen te brengen, je creëert de gepaste sfeer en mogelijkheden om samen de doelstellingen van de Wijkeuken te realiseren.
 • Je gaat het gesprek aan wanneer men niet respectvol met elkaar omgaat.

Je realiseert de doelstellingen van de Wijkeuken

 • Je kan evenwichtige maaltijden samenstellen en weet hoe die bereid moeten worden.
 • Je komt met de vrijwilligers tot een taakverdeling en stimuleert hen om die tijdig te realiseren.
 • Je zorgt voor de veiligheid en de hygiëne.
 • Je bouwt een duurzame, stimulerende en gelaagde vrijwilligerswerking uit.

Je bent een goede organisator

 • Je maakt jaar, maand en weekplannen om alle activiteiten van de Wijkeuken efficiënt te structureren en te realiseren.
 • Je organiseert - eerst samen met je collega’s van Avansa Halle-Vilvoorde en later met de vrijwilligers - de verschillende overlegmomenten om de Wijkeuken draaiende te houden.
 • Je signaleert aankomende problemen of kansen.
 • Je zorgt ervoor dat alle administratieve en wettelijk verplichtingen worden voldaan.
 • Je bent vertrouwd met de principes van stockbeheer of wil je die eigen maken.

Je vindt het leuk om mensen te begeleiden en te motiveren

 • Je hebt ervaring en inzicht in groepsdynamische processen en weet ze te sturen naar een vooropgesteld doel.
 • Je kan boven ‘partijen’ gaan staan.
 • Je stimuleert samenwerkingsvormen op basis van gelijkwaardigheid en reikt oplossingen aan waar nodig.
 • Je stimuleert om oplossingen te vinden en reikt er zelf aan indien nodig.

Je bent de ambassadeur van de Wijkeuken

 • Je gaat actief op zoek naar (nieuwe) aanknopingspunten en partners.
 • Je ontwikkelt externe relaties en onderhoudt ze in het belang van de Wijkeuken.
 • Je motiveert vrijwilligers.


Wat bieden we?

 • Een contract van onbepaalde duur.
 • Een verloning volgens PC329 op barema B1b. Voor een voltijdse functie is dit bij 0 jaar anciënniteit een bruto maandloon van 2.603,80 euro, bij 5 jaar 2.811,53 euro en bij 10 jaar 3.210,78 euro. Een dertiende maand als eindejaarspremie.
 • Je krijgt maaltijdcheques van 6 euro, een mooi aantal vakantiedagen, gratis woon-werkverkeer met openbaar vervoer of een tussenkomst wanneer je met de auto of de fiets komt.
 • Een thuiswerkvergoeding. Ook nadat de coronamaatregelen opgeheven zijn, blijft gedeeltelijk thuiswerken mogelijk.
 • Een laptop en een gsm met abonnement.
 • Coaching en vorming.
 • Een concept, stappenplan en de eerste contacten voor de opstart van een netwerk.
 • Een mooie (voedsel)veilige locatie met een bijzondere uitstraling in Vilvoorde.
 • Subsidies voor het loon van de maître de maison en een deel van de werkingskosten voor de opstartfase (2 jaar).
 • Fijne collega’s die ernaar uitkijken om je te verwelkomen.
Mail Avansa web2

Ja, ik wil solliciteren

Leg ons uit welke (beroeps)ervaring je hebt rond de doelstellingen die we willen bereiken. Overtuig ons kort en bondig en dan nodigen we je uit voor een gesprek. We horen ook graag van kandidaten die als zelfstandige affiniteit hebben met dit project of geïnteresseerd zijn in deeltijds werk.

Stuur je motivatie met je CV ten laatste op 20 juni naar
elke@avansa-hallevilvoorde.be

De gesprekken zullen plaatsvinden op 28, 29 en 30 juni en 1 juli.

Datum bericht donderdag 27 mei 2021